Športové bandáže

THUASNE Sport stabilizačné ortézy ponúkajú rôzne stupne podpory. Sú prispôsobené tak, aby vyhovovali podmienkam športovca alebo typu poranenia.

Kompresívna podpora:

Funkciou tejto podpory je pôsobiť kompresiou na kĺb, aby bol stimulovaný proprioceptívny systém. Nervový systém je prinútený spustiť svalové kontrakcie, ktoré sú nutné na spevnenie stability kĺbov. V tejto kategórii existujú 3 stupne podpory (mierna, stredná, vystužená) v závislosti od stupňa nestability kĺbov a/alebo od stupňa bolesti.
Tieto ortézy sú hlavne určené na liečbu miernych vyvrtnutí (stupeň 0) a na proprioceptívnu rehabilitáciu po viacerých ťažkých vyvrtnutiach.

Dynamická mobilizácia:

Funkciou týchto ortéz je chrániť a spevniť kĺb, zamedziť neúmernej extenzii pomocou elastického strapovacieho pásu. Kĺb tak zostane plne pohyblivý, ale s obmedzeným rozsahom.
Táto metóda je účinná v prípade oslabenia väzov alebo ich poranenia, najmä keď sa pokračuje v športových aktivitách, ktoré môžu mať za následok mierne alebo stredne ťažké vyvrtnutia, aby sa predišlo opakovaným poraneniam.

Spevňujúca mobilizácia:

Tento typ ortéz umožňuje optimálnu rehabilitáciu, usmerňuje flexiu a extenziu kĺbu, zatiaľ čo limituje bočné pohyby vďaka pevným výstužiam. Kĺb je vedený a chránený dokonca aj v extrémnych pozíciách.
Súčasťou ortéz takéhoto stupňa podpory je väčšinou optimálny upínací systém, aby bolo zaručené, že pomôcka sedí perfektne.
Sú odporúčané najmä v prípade oslabenia väzov/poranenia a chronickej nestability kĺbov. Taktiež sú vhodné pri obnovení aktivít následne po stredne ťažkých vyvrtnutiach väzov alebo po operácii.

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 20