THUASNE MEDICAL

Ortézy / bandáže

Kategórie produktov

THUASNE Sport stabilizačné ortézy ponúkajú rôzne stupne podpory. Sú prispôsobené tak, aby vyhovovali podmienkam športovca alebo typu poranenia.

Kompresívna podpora
Funkciou tejto podpory je pôsobiť kompresiou na kĺb, aby bol stimulovaný proprioceptívny systém. Nervový systém je prinútený spustiť svalové kontrakcie, ktoré sú nutné na spevnenie stability kĺbov. V tejto kategórii existujú 3 stupne podpory (mierna, stredná, vystužená) v závislosti od stupňa nestability kĺbov a/alebo od stupňa bolesti. Tieto ortézy sú hlavne určené na liečbu miernych vyvrtnutí (stupeň 0)
a na proprioceptívnu rehabilitáciu po viacerých ťažkých vyvrtnutiach.

Dynamická mobilizácia
Funkciou týchto ortéz je chrániť a spevniť kĺb, zamedziť neúmernej extenzii pomocou elastického strapovacieho pásu. Kĺb tak zostane plne pohyblivý, ale s obmedzeným rozsahom. Táto metóda je účinná v prípade oslabenia väzov alebo ich poranenia, najmä keď sa pokračuje v športových aktivitách, ktoré môžu mať za následok mierne alebo stredne ťažké vyvrtnutia, aby sa predišlo opakovaným poraneniam.

Spevnujúca mobilizácia
Tento typ ortéz umožňuje optimálnu rehabilitáciu, usmerňuje flexiu a extenziu kĺbu, zatiaľ čo limituje bočné pohyby vďaka pevným výstužiam. Kĺb je vedený a chránený dokonca aj v extrémnych pozíciách. Súčasťou ortéz takéhoto stupňa podpory je väčšinou optimálny upínací systém,
aby bolo zaručené, že pomôcka sedí perfektne. Sú odporúčané najmä v prípade oslabenia väzov/poranenia a chronickej nestability kĺbov. Taktiež sú vhodné pri obnovení aktivít následne po stredne ťažkých vyvrtnutiach väzov alebo po operácii.

Zobrazených 1–12 z 21 výsledkov

Nákupný košík