THUASNE MEDICAL

KOMPRESÍVNE PANČUCHY VENOFLEX

Kategórie produktov +

Kategórie produktov

Kompresívne pančuchy

Takmer 50% populácie pozná pocit, keď má večer nohy unavené, ťažké a opuchnuté. Tento pocit je signálom preťaženia zdravých nôh alebo signalizuje ochorenia žíl dolných končatín, čo si vyžaduje liečbu.  Ďalšími varovnými signálmi sú opuchnuté členky, svrbenie alebo bodavé bolesti, pocit chladu alebo tepla, kŕče v lýtkach, zvýšená potivosť, ako i viditeľné zmeny žíl ako sú „metličky“ a kŕčové žily. Takéto ochorenia môžu vznikať na základe genetických vlôh, ale tiež sa vyskytujú u osôb, ktoré majú prevažne sedavé zamestnanie alebo naopak „celý deň stoja na nohách“.

Dôležitou súčasťou liečby ochorení žilového a lymfatického systému je kompresívna terapia, ktorá je tiež veľmi dôležitá pri prevencii žilových komplikácii (napríklad trombózy po operačných zákrokoch). Prevencia je tiež vhodná pri cestovaní lietadlom, pri dlhej ceste autom alebo pri kŕčových žilách.

Rizikové faktory vzniku kŕčových žíl:

  • nadváha a obezita, fajčenie, nevhodné oblečenie a obuv (nosenie sťahujúcej spodnej bielizne, nosenie topánok na vysokom podpätku), prekonaná žilová trombóza, dedičná predispozícia, vek, pohlavie (viac ženy v období klimaktéria), gravidita, užívanie antikoncepcie alebo hormonálna liečba

Základom kompresie je vytvoriť dostatočne silný tlak na stenu povrchových i hlbokých žíl končatín, aby sa predišlo hromadeniu krvi v žilách a usmernil sa tok krvi smerom k srdcu. Nahrádza sa nedostatočnosť svalovej pumpy lýtkových svalov, žilové chlopne sa môžu lepšie uzatvárať, znižuje sa zvýšený žilový tlak, urýchľuje sa prietok krvi v končatinách.

Funkciu žíl efektívne podporujú preventívne kompresívne pančuchy rôznych modelov, ktoré sú na trhu dostupné v rôznych farebných prevedeniach a sú vyrobené z rôznych materiálov.

Modely preventívnych kompresívnych pančúch:

  • podkolienky
  • stehenné pančuchy
  • pančuchové nohavice

Tieto modely môžu mať otvorenú alebo uzavretú špicu.

V súčasnej dobe je kompresia obľúbená aj u športovcov, pretože pôsobením kompresie je sval menej náchylný na zranenia a obmedzuje výskyt svalovej horúčky.

Náš E SHOP Vám ponúka rýchlu možnosť zakúpenia si kompresívnych pančúch I. kompresívnej triedy 15 – 20 mmHg.

Nákupný košík

VITAJTE NA NOVOM E-SHOPE FRANCÚZSKEHO VÝROBCU ZDRAVOTNÍCKYCH POMÔCOK THUASNE

Vážený návštevník,

sme nesmierne šťastní, že ste navštívili náš nový e-shop. Veríme, že tu nájdete správnu pomôcku pre Vás alebo Vašich blízkych. 

Ak máte nejasnosti alebo sa vyskytne pri objednaní nejaký problém, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme.

Ďakujeme a želáme Vám príjemný nákup.